کدخبر : 955
سرویس : اخبار
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۵/۱۰/۶ - ۱۱:۴۲
شورای رقابت بدون استدلال به موضوع قیمت خودرو ورودنكند
عضو ناظر مجلس در شورای رقابت می گوید : باید قیمت خودرو متناسب با قیمت تمام شده قطعات محاسبه و تعیین شود اما در این جریان باید حقوق مصرف کنندگان نیز لحاظ شود.

عضو ناظر مجلس در شورای رقابت می گوید : باید قیمت خودرو متناسب با قیمت تمام شده قطعات محاسبه و تعیین شود اما در این جریان باید حقوق مصرف کنندگان نیز لحاظ شود.

 به گزارش خبر خودروولی ملکی با توجه به سیر صعودی نرخ ارز و تاثیر آن بر هزینه تولید قطعات و خودرو در کشور اظهار داشت : باید حقوق مصرف کنندگان داخلی نیز در جریان نوسانات نرخ ارز و افزایش قیمت خودرو مورد توجه قرار گرفته شده و رعایت شود.

وی با تاکید بر اینکه باید قیمت خودرو و قطعات متناسب با قیمت تمام شده محاسبه شود ، تاکید کرد : تاکنون موضوع افزایش قیمت خودرو در دستور کار شورای رقابت قرار نگرفته است.

رئیس کمیته صنعت کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد : با توجه به افزایش نرخ ارز و همچنین درصد ارزبری  صنعت خودرو و قطعه سازی کشور از این جریان ، مسلما هر گونه افزایش قیمت قطعات در قیمت تمام شده خودروها تاثیر گذار خواهد بود.

ملکی افزود : هر چند ورود به مساله قیمت خودرو و قطعات بدون استدلال منطقی صورت نخواهد گرفت.

وی تاکید کرد : قطعا شورای رقابت بر اساس وظیفه ذاتی خود در مورد کالاهایی که دارای بازار انحصاری است ورود کرده و در این مورد تصمیم گیری خواهد کرد.

نماینده مشکین شهر در مجلس دهم تاکید کرد : مسلما با اتفاقاتی که در بازار ارز رخ می دهد ،این جریان  منجر به آنالیز قیمت در شورای رقابت خواهد شد.

ملکی افزود :  مسلما با افزایش داخلی سازی خودروها و کاهش ارزبری ، قیمت نهایی خودرو و قطعات متاثر از این شرایط، روند کاهشی خواهد یافت.

 

 

 

 

 

 

پایگاه اینترنتی انجمن خودرو سازان ایران
چاپ خبر