\
سرویس :
زمان : ۱۳۹۳/۹/۱۵ - ۰۷:۵۷
شناسه خبر : 101
تاسیس 17 شرکت طراحی مجموعه خودرو با حمایت ایران خودرو
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از تاسیس 17 شرکت طراحی مجموعه خودرو با حمایت این گروه صنعتی تا سه سال آینده خبر داد.

مهندس هاشم یکه زارع در دومین همایش بین المللی صنعت خودرو با اشاره به حمایت ایران خودرو از بخش خصوصی در طراحی و تولید خودرو و قطعات گفت: ما به دنبال این هستیم که سه شرکت طراحی بدنه خودرو با حمایت و پشتیبانی ایران خودرو ایجاد شود.

وی با بیان اینکه ایران خودرو با استفاده از مشاوران خارجی، خرید محصول این شرکت های طراحی را تا پنج سال تضمین می کند، افزود: بعد از طراحی مرحله قالب سازی است که در این بخش نیازمند تاسیس پنج شرکت قالب ساز جدید هستیم.

وی تصریح کرد: با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی این شرکت ها تا سه سال آینده تاسیس خواهند شد.

وی اضافه کرد: ایران خودرو ضمن آموزش این شرکت ها، تولید 5 سال آنها از شروع بهره برداری را خریداری می کند.

وی از لزوم تاسیس پنج شرکت خصوصی برای طراحی سیستم تعلیق سخن گفت و افزود: ده شرکت جدید قطعه ساز هم در این بخش باید تاسیس شوند و یا قطعه سازان کنونی توانمندی خود برای پاسخ گویی به نیازها را افزایش دهند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن تاکید بر لزوم مونتاژ قطعات موتور در ایران خودرو گفت: تاسیس پنج شرکت تولید کننده قطعات گیربکس و ده شرکت تولید کننده قطعات موتور نیازمندی ایران خودرو برای تولید موتور را پوشش خواهد داد.

یکه زارع با بیان اینکه سه شرکت خصوصی جدید نیز برای ساخت تریم داخلی خودرو باید تاسیس شود، لازمه دستیابی و تحقق این برنامه را حمایت مسئولان و دولتمردان دانست.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: بخشش 50 درصدی تعرفه های گمرکی ماشین آلات خط تولید می تواند به عنوان یکی از راهکارهای حمایتی مطرح باشد.

وی تصریح کرد: با سودآوری این شرکت ها علاوه بر کاهش هزینه های اجتماعی دولت به علت ایجاد اشتغال موضوع تعرفه ها نیز با پرداخت مالیات جبران خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از آماده سازی پلتفرم اول ایران خودرو تا بهمن ماه سال آینده خبر داد که قوای محرکه آن نیز متعلق به ایران خودرو است و گفت: برای دومین پلتفرم با شریک خارجی قرارداد می بندیم و قصد داریم بر روی پلتفرم دوم خودروهای هیبریدی و برقی نیز داشته باشیم.

وی از ورود نخستین خودروی برقی هیبرید ایران خودرو با تیراژ صد تا 120 هزار دستگاه تا یک و نیم سال آینده خبر داد و گفت: این پروژه با کمک سازمان گسترش به اجرا درآمده است.

یکه زارع با اشاره به شروع پروژه ای با همکاری سازمان گسترش برای طراحی و توسعه گیربکس اتوماتیک گفت: شرکت های خارجی دارای تیراژ  بالا که با ما همکاری می کنند باید همکاری مشترک داشته و 30 درصد محصولات تولیدی را صادر کنیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهار کرد: از طراحی تا تولید و آزمون باید قوی باشیم تا شرکای خارجی قویتر با ما همکاری کنند. زمان مونتاژکاری و سی کی دی کاری گذشته و روی استایل و بدنه کار می کنیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از ورود اولین موتور دیزل سواری ایران خودرو به بازار در بهمن ماه سال آینده خبر داد که ضمن کاهش 30 درصدی مصرف سوخت و 25 درصدی آلایندگی 40 درصد قدرت بیشتر نیز دارد.

وی افزود: تولید سواری و وانت در ایران خودرو در نهم آذرماه امسال از مرز 400 هزار دستگاه گذشت و تا پایان سال به 600 هزار دستگاه می رسد. تولید امسال تا نهم آذرماه نسبت به دوره مشابه سال گذشته 93 درصد افزایش نشان می دهد.  یکه زارع ادامه داد: ایران خودرو در سال 1400 یک میلیون و در سال 1404 یک میلیون و 800 هزار دستگاه تولید خواهد کرد که 60 درصد مجموع تولید خودرو در کشور را تشکیل می دهد. مدیرعامل تاکید کرد: دغدغه تولید نداریم و توجه خود را روی خدمات پس از فروش، کیفیت، توسعه محصول و صادرات متمرکز کرده ایم که اگر اینها محقق شود هیچ تحریمی مشکل آفرین نیست.

 

نظرات
نام :
ایمیل:
متن نظر:
سوال امنیتی * = 3 + 4
ارسال
نمایش نظرات