\
سرویس :
زمان : ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۱:۵۷
شناسه خبر : 1053
تسهیلات ۴ هزار میلیارد تومانی قطعه سازان نیازمند اصلاح است
رئیس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و صنایع همگن گفت: روند پرداخت تسهیلات ۴ هزار میلیارد تومانی قطعه سازان مورد اعتراض است زیرا بهتر است این تسهیلات در قالب بازپرداخت مطالبات از خودروسازان باشد.

محمدرضا نجفی منش در گفت و گو با پایگاه خبری «عصر خودرو» ،  با تاکید بر این که تسهیلات اختصاص یافته به قطعه سازان تنها یک مسکن بوده تا از پا نیفتند، اظهار کرد: تسهیلات 4 هزار میلیارد تومانی برای قطعه سازان در حالی آغاز شده که روش فعلی تعیین شده به شدت مورد اعتراض است.
وی درخصوص سازوکار تعیین شده برای پرداخت این تسهیلات گفت: در حال حاضر در نشست سه جانبه که با حضور خودروساز، قطعه ساز و بانک های عامل برگزار شده مقرر شد تا قطعه سازان با مراجعه به بانک قادر به استفاده از تسهیلات با ضمانت خودروساز باشند.
این فعال صنعت قطعه تصریح کرد: این شرایط در حالیست که قطعه ساز به دنبال دریافت مطالبات خود از قطعه ساز بوده و نیازمند تسهیلات نیست بر این اساس لازم است نسبت به تغییر سازوکار تسهیلات پیش بینی شده برای قطعه سازان هرچه سریع تر اقدام شود.
نجفی منش در تشریح راهکار مناسب برای تخصیص این تسهیلات اظهار کرد: این تسهیلات باید به گونه ای دیگر تدوین شود و خودروسازان مطالبات قطعه سازان را به بانک ها اعلام کنند و با مشخص شدن چند بانک عامل و بدون در نظر گرفتن ماده ای که قطعه سازان را به دلیل چک برگشتی و بدهی معوق از دریافت تسهیلات کنار می گذارد، نسبت به پرداخت مطالبات قطعه ساز اقدام و بازپرداخت نیز از سوی خودروساز انجام شود.
وی تاکید کرد که باید سازوکار جدید به زودی تدوین شود تا وضعیت قطعه سازان بدتر از شرایط موجود نشود.

نظرات
نام :
ایمیل:
متن نظر:
سوال امنیتی * = 4 + 1
ارسال
نمایش نظرات