\
سرویس :
زمان : ۱۳۹۸/۲/۱۲ - ۰۹:۴۷
شناسه خبر : 1083
وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در شركت محورسازان ايران خودرو:‌
تلاش براي داخلي سازي قطعات پيشرفته خودرو به ثمر خواهد نشست
وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي با تاكيد بر فرمايشات مقام معظم رهبري مبني بر ترويج فرهنگ كار در جامعه گفت: در همين مدت كوتاهي كه از تحريم ها گذشته تلاش زيادي براي خودكفايي و افزايش داخلي سازي برخي از قطعات پيشرفته خودرو صورت گرفته كه درآينده به ثمر خواهد نشست.

به گزارش ايكوپرس، در همايشي كه به مناسبت روز بسيج كارگري با حضور مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو در شركت محورسازان برگزار شد، محمد شريعتمداري، ضمن تكريم مقام كارگر، بر اهميت كار و توليد در جامعه ايراني تاكيد كرد و گفت: در آموزه هاي ديني مان نيز بر اهميت كار و كارگر تاكيد شده است.

وي افزود: در دين مبين اسلام در زمينه تكريم كار و كارگر در ابعاد مادي و معنوي اصول سختي داريم كه بايد به آن تاسي و كشور را اداره كنيم و نبايد به آن بي توجهي شود.


شريعتمداري، وجود 14 هزار شهيد در جامعه كارگري را نشانه مظلوميت اين قشر دانست كه گفت: بسياري از شهدا و سربازان در اين آمار به ثبت نرسيده است.


وي تصريح كرد: شركت محورسازان ايران خودرو از جمله توليدكنندگاني است كه كارگران آن در سه شيفت كاري درحال فعاليت هستند اما بسياري از شركت ها در حال حاضر چنين شرايطي ندارند و به دلايل متعدد توليد آن دچار مشكل شده است. ما بايد در مسير رفع مشكلات كارگري گام برداريم.  


شريعتمداري تاكيد كرد: ‌امسال سال رونق توليد است و زماني رونق شكل مي گيرد كه از سياست هاي توليد حمايت شود.


وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي با اشاره به نقش كارگران در پشتيباني از انقلاب اسلامي تصريح كرد: در سال هاي اول انقلاب گروه هاي سياسي مخالف در مقابل انقلاب نوپاي كشور مبارزات بي اماني را آغاز كردند كه يكي از مطامع آنان استفاده از جامعه كارگري بود، اما كارگران همواره خود را همراه نظام دانسته و واكنش مناسبي نسبت به اين افكار داشتند.


شريعتمداري با بيان اين كه برخي افراد كه اهل عمل صالح نيستند، با استفاده از فضاي مجازي و تبليغات گوناگون به دشمن كمك كرده اند گفت: تلاش شده است تا خودباوري، اميد و نشاط را از جوان ايراني بگيرند و آينده مبهمي را پيش روي او بگذارند. اما نمي توانند در دل مردم ترس ايجاد كنند.


اين عضو كابينه يازدهم با اشاره به مذاكرات صورت گرفته درباره سطح دستمزد كارگران در سال جاري گفت: تلاش كرده ايم كه منافع كارگر و كارفرما در تعيين دستمزد رعايت شود.


در اين همايش مديرعامل محورسازان ايران خودرو نيز اين شركت را خانه خودكفايي خواند و گفت: در فرآيند توليد از تهيه مواد اوليه تا توليد قطعه نهايي خودكفا هستيم.


مجيد يحيايي افزود: وضعيت سهام محورسازان ايران خودرو شاهدي بر عملكرد ما است كه نسبت به سال گذشته در شرايط بسيار مطلوب تري قرار دارد.


وي با اشاره به توانمندي كاركنان مجموعه محورسازان ايران خودرو گفت:‌ تجهيزات توليدي كه نياز تعمير داشت توسط كاركنان مجموعه با دقت بسيار بالا بازسازي شده است.


يحيايي افزود: درحال حاضر سهم عمده اكسل هاي محصولات گروه صنعتي ايران خودرو در شركت محورسازان توليد مي شود ، قطعات اصلي ساير خودروسازان در اين بخش نيز توسط اين شركت تامين و توليد مي شود.


وي در پايان گفت: با پشتيباني سهامداران توانستيم به توليد محورسازان رونق بدهيم و اميدواريم در سال جاري نيز به سمت موفقيت هاي بيشتر گام برداريم.


گفتني است،‌ وزير تعاون،‌ كار و رفاه اجتماعي به همراه مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو در روز بسيج كارگري، از خطوط توليد محورسازان ايران خودرو بازديد و با كارگران توليدي اين شركت گفت و گو كرد.


همچنين در همايش روز كارگر از طرح حاتم بسيج كارگري رونمايي شد. هدف اين طرح معرفي توانمندي هاي  صنعتي و توليدي كشور به اقشار مختلف مردم است. تقدير از كارگران نمونه بسيجي نيز از ديگر برنامه هاي اين همايش بود.

نظرات
نام :
ایمیل:
متن نظر:
سوال امنیتی * = 5 + 3
ارسال
نمایش نظرات