\
سرویس :
زمان : ۱۳۹۳/۹/۲۵ - ۱۸:۴۸
شناسه خبر : 146
سایپا دو پلتفرم جدید طراحی می‌کند
رییس مرکز تحقیقات و نوآوری گروه خودروسازی سایپا از طراحی دو پلت فرم جدید در این شرکت خبر داد.

رییس مرکز تحقیقات و نوآوری گروه خودروسازی سایپا از طراحی دو پلت فرم جدید در این شرکت خبر داد.

به گزارش خبرنگار ی دانشجویان ایران (ایسنا)، علیرضا مصدقی در نشستی خبری اظهار کرد:‌ طراحی دو پلت فرم SP1 و SP2 در دست انجام است.

وی با بیان این‌که خودروهای کلاس B و C برروی پلت فرم SP1 تولید خواهند شد خاطرنشان کرد: پلت فرم SP2 نیز مختص خودروهای کلاس C+ تا D است.

رییس مرکز تحقیقات و نوآوری گروه خودروسازی سایپا ادامه داد: در این زمینه طراحی خودروی SP100 بر روی پلت فرم SP1 به صورت مشترک با یک شرکت خارجی آغاز شده و این خودرو با موتور 1600 سی سی در سال 1395 وارد بازار خواهد شد.

مصدقی افزود: طراحی خودروی SP0 نیز آغاز شده است. این خودرو بر روی پلت فرم SP1 در سه مدل سدان، هاچ بک و شاسی بلند کوچک در سال 1396 وارد بازار خواهد شد.

وی با بیان این‌که در تولید این خودروها از خانواده موتورهای ملی استفاده خواهد شد، خاطرنشان کرد: هم اکنون طراحی خانواده موتورهای 1300 تا 1600 سی سی با مشارکت شرکت برلیانس چین در حال انجام است.

رییس مرکز تحقیقات و نوآوری گروه خودروسازی سایپا ادامه داد: بر روی پلت فرم SP2 نیز خودروهای لوکس و بزرگ تولید خواهد شد هم اکنون این پلت فرم در مرحله طراحی و مطالعه است و در سال 1397 به تولید خواهد رسید.

مصدقی افزود: پروژه Z100 نیز با همکاری زامیاد در حال انجام است تا جایگزین وانت نیسان فعلی شود این خودرو از نظر توان و قدرت موتور تفاوتی با وانت نیسان ندارد اما استانداردهای آن به روزتر بوده و دارای اتاق جدید و آپشن های بیشتر است.

وی با بیان این‌که تولید یک خودروی پنج در جدید بر روی پلت فرم X200 نیز آغاز شده است، تصریح کرد: امیدواریم این خودرو در 15 ماه آینده وارد بازار شود.

وی ادامه داد: خودروی ساینا نیز در زمستان امسال رونمایی شده و پس از آن به تولید انبوه خواهد رسید.

مصدقی در پاسخ به این پرسش وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرده که واحد تحقیق و توسعه یکی از شرکت های خودروسازی تعطیل است آیا این اظهارات مربوط به شرکت‌های شماست خاطرنشان کرد: این مرکز تاکنون 11 خودروی جدید را وارد بازار کرده و سرمایه‌گذاری مناسبی نیز در مرحله طراحی و توسعه محصول صورت گرفته است.

 

نظرات
نام :
ایمیل:
متن نظر:
سوال امنیتی * = 3 + 5
ارسال
نمایش نظرات