\
سرویس :
زمان : ۱۳۹۳/۱۰/۱ - ۱۱:۳۵
شناسه خبر : 168
فراخوان خودرو در آمریکا از مرز 60 میلیون عبور کرد
فراخوان خودرو در آمریکا امسال برای نخستین بار در طول یک سال از مرز 60 میلیون دستگاه عبور کرد که نتیجه شتاب خودروسازان برای جلوگیری از قربانی گرفتن بیشتر سوئیچ‌های معیوب جنرال موتورز و کیسه‌های هوای خطرناک تاکاتا بوده است.

فراخوان خودرو در آمریکا امسال برای نخستین بار در طول یک سال از مرز 60 میلیون دستگاه عبور کرد که نتیجه شتاب خودروسازان برای جلوگیری از قربانی گرفتن بیشتر سوئیچ‌های معیوب جنرال موتورز و کیسه‌های هوای خطرناک تاکاتا بوده است.

به گزارش ایسنا، طبق آماری که از سوی سازمان ملی ایمنی بزرگراه آمریکا منتشر شده است، تعداد 60.5 میلیون خودروی فراخوان شده دو برابر رکورد قبلی است که 30.8 میلیون خودرو در سال 2004 بود.

این رقم افزایش بیشتری پیدا خواهد کرد زیرا فراخوان‌های اخیر که از سوی خودروسازان اعلام شده‌اند، در پایگاه داده این سازمان ثبت شده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بحران ایمنی مربوط به کیسه‌های هوای معیوب تاکاتا ادامه دارد و بدنبال واکنش کند سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا نسبت به سوئیچ‌های معیوب جنرال موتورز که انتقاداتی را از عملکرد این سازمان به دنبال داشت، این سازمان با مشاهده شواهدی مبنی بر نقص ایمنی، خودروسازان را برای فراخوان سریع‌تر خودروها تحت فشار قرار داده و آنها را با جریمه 35 میلیون دلاری تهدید می‌کند.

در حالیکه خودروسازان نمی‌خواهند متهم به تعلل شوند و از این رو به سرعت فراخوان صادر می‌کنند، موج فراخوان‌ها تاثیری بر تمایل خرید مصرف کنندگان در سال جاری نداشته است. فروش خودروهای سبک در آمریکا تا نوامبر 5.4 درصد رشد کرده و به سوی بزرگترین رشد سالانه از سال 2006 تاکنون پیش می‌رود.

جنرال موتورز به تنهایی امسال برای 27 میلیون خودرو و کامیون فراخوان داده است که برای هر خودروساز در نوع خود رکورد محسوب می‌شود. این شرکت 10 فراخوان ایمنی صادر کرده که هر یک به بیش از یک میلیون خودرو بالغ شده است. تاکنون حداقل 42 مورد کشته و 58 مورد مجروح در ارتباط با سوئیچ‌های معیوب جنرال موتورز در خودروهای کوچک تایید شده است.


هوندا موتور که سومین خودروساز بزرگ ژاپن است، برای 5.4 میلیون خودرو به منظور تعویض کیسه‌های هوای تاکاتا فراخوان داده است. انفجار کیسه‌های هوای تاکاتا تاکنون حداقل چهار کشته و بیش از صد مجروح در آمریکا به دلیل پرتاب ترکش وار قطعات فلزی برجای گذاشته است.

دیگر فراخوان‌های بیش از یک میلیون خودرو در سال جاری مربوط به مشکل فرمان، موتور و کمربند ایمنی بوده اند.

نظرات
نام :
ایمیل:
متن نظر:
سوال امنیتی * = 1 + 3
ارسال
نمایش نظرات