\
سرویس :
زمان : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱ - ۱۰:۴۲
شناسه خبر : 203
درآلودگي هوا ي تهران :‌‌
هنرمندان هم خودرو سازان را متهم كردند
آلودگی هوا این روزها در شرایط بحرانی قرار گرفته و هنرمندان از نگاه خود مقصری را برای این اتفاق معرفی کردند.

آلودگی هوا این روزها در شرایط بحرانی قرار گرفته و هنرمندان از نگاه خود مقصری را برای این اتفاق معرفی کردند.
این روزها در خیابان‌های تهران که قدم می زنی مسئله‌ای که بسیاری از مردم را آزار داده آلودگی هوا است که هنوز هیچ راه کار مؤثری برای حل آن از سوی مسئولان در دستور کار قرار نگرفته است. هنرمندان به ویژه اهالی سینما و تلویزیون نیز این اتفاق را بحرانی برای شهر تهران می دانند چرا که این امر تبعات خطرناکی را برای مردم در پی دارد.

«جمشید مشایخی»: سازمان محیط زیست برای رفع آلودگی هوا به سرعت اقدام کند

جمشید مشایخی، بازیگر تئاتر و سینما و تلویزیون در خصوص آلودگی هوای تهران گفت: بشر با این همه پیشرفت علمی چرا طبیعت را از بین می برد. 

این بازیگر پیشکسوت ادامه داد: از بین بردن درخت و آب برای مجتمع سازی‌ها باعث شده هوا روز به روز آلوده‌تر شود. 

مشایخی، بیان کرد: یکی از عوامل مهم در آلودگی هوا سوخت بد و نامر‌غوب ماشین‌ها است که همه را بیچاره کرده است. 

وی اظهار داشت: سازمان حفاظت از محیط زیست نقش عمده‌ای در رفع آلودگی هوا دارد و باید به سرعت برای رفع آلودگی هوا اقدام کند و با اعمال قوانین سخت جلوی سرطان و نابودی آدمها را بگیرد.  

«فتحعلی اویسی»:  دولت باید قوانین سخت‌تری برای آلوده کننده‌های هوا وضع کند 

فتحعلی اویسی، بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص وضعیت نامساعد هوا گفت:  چند روز اخیر آلوده بودن هوا به شدت مردم را آزرده کرده است و اگر راه حلی برای رفع این مشکل پیدا نکنیم هر روزمان بدتر از دیروز می شود. 
این بازیگر ادامه داد: اگر برای مدت طولانی غذا نخوریم با برگ درخت هم می‌توان گرسنگی را رفع کرد اما آیا می‌توان از اکسیژن که به ما حیات داده و هر لحظه و هر جا به آن احتیاج داریم، استفاده نکرد؟ 

وی گفت: مردم با همیاری و همکاری و عزم راسخ و جدی گرفتن مسئله آلودگی هوا و با جلوگیری و برخورد جدی با عوامل به وجود آورنده آن می‌توانند به حل مسأله کمک شایانی بکنند چرا که در غیر اینصورت خودمان مسئول مرگ خودمان هستیم. 

اویسی، در خصوص نقش دولت در رفع آلودگی هوا برای کمک به مردم بیان کرد: دولت همانطور که برای تمام تخلفات قانون وضع کرده، باید برای کسانی که به مردم بی حرمتی کرده و حق آنها را ضایع می کنند هم قانون سختی وضع و اعمال کند تا کسی به راحتی جرأت آلوده کردن هوا را نداشته باشد. 

«بهنام تشکر»: پیش‌تر به موضوع رفع آلودگی هوا اشاره کردیم ولی خریدار نداشت

بازیگر ساختمان پزشکان گفت: در مورد آلودگی متخصصین باید اقدامات لازم را انجام دهند چون کاری از دست مردم بر نمی‌آید و نمی توانند راهکار‌های تخصصی ارائه دهند. 

وی ادامه داد: به مسئولان مربوطه باید گفت که اگر می خواهند عمر مردم کم نشود، بچه‌ها دچار مشکل نشده و بیمارستانها شلو‌غتر نشود هر چه سریعتر اقدامات لازم را انجام دهند. 

این بازیگر بیان کرد: پیش‌تر به موضوع رفع آلودگی هوا اشاره کردیم ولی خریدار نداشت و خواهش می کنم مردم را به کشتن ندهید. 

«مهران رجبی»: ایران خودرو و سایپا مقصر‌آلودگی هوا در تهران هستند
 
مهران رجبی، بازیگر سینما و تلویزیون  با اشاره به نقش کارخانه‌های ماشین سازی در آلودگی هوا گفت: در شهرهای بزرگ به خصوص تهران آلودگی هوا یک معضل بزرگ است که مستقیم به خود مردم ربط دارد و تاوانش را هم خودمان پس می دهیم. 

این بازیگر ادامه داد: بنزین و مشتقات آن، رفت و آمد زیاد مردم با خودرو، کمبود ایستگاه‌های مترو و استفاده نکردن از مترو باعث آلودگی هوا شده است. 

رجبی، در خصوص نقش سازمان محیط زیست در رفع آلودگی هوا بیان کرد: سازمان محیط زیست به تنهایی نمی‌تواند این مشکل را رفع کند چون خودش گرفتار این موضوع شده و انگشت به دهن مانده است. 

وی اظهار داشت: با وارد کردن خودروهای بی کیفیت از چین و تولید خودروهای بی کیفیت داخلی توسط ایران خودرو و سایپا هوا روز به روز آلوده‌تر و بیماریها و مرگ و گسترش پیدا می کند. 

وی خاطرنشان کرد: با حمایت نکردن از صنعت خودروسازی می توان آنها را به اجبار به استانداردهای لازم رساند. 

«مهدی صباغ‌زاده»: با حرف زدن مسئله‌ی آلودگی هوا حل نمی شود 

مهدی صباغ‌زاده، کارگردان سینما در خصوص وضعیت بحرانی آلودگی هوا گفت: هوای تمیزی باقی نمانده که به خاطر آن حرف بزنیم، گردو غبار در هوای موجود نفس کشیدن را سخت کرده است. 
این کارگردان ادامه داد: مغز و اعصاب و روح مردم به مخاطره افتاده و زندگی کردن دچار مشکل شده است. 

صباغ‌زاده، در خصوص راهکاری برای رفع آلودگی هوا بیان کرد: یکی از دلایل مهم آلودگی هوا رفت و آمد ماشینها است که مسئولین امر باید جلوی خرید و فروش بیش از حد ماشین‌ها را بگیرند و رفت و آمد مردم را به سمت مترو سوق دهند زیرا با حرف زدن مسئله‌ای حل نمی‌شود باید عمل کرد.
منبع:باشگاه خبرنگاران

نظرات
نام :
ایمیل:
متن نظر:
سوال امنیتی * = 10 + 5
ارسال
نمایش نظرات