\
سرویس :
زمان : ۱۳۹۳/۱۰/۲۳ - ۱۴:۲۷
شناسه خبر : 248
توصیه های رئیس جمهوری به خودروسازان
رئیس جمهوری صنعت خودروسازی را دارای اهمیت فراوان در افزایش اشتغال دانست وبر بهبود کیفیت، ایمن سازی، افزایش حضور در بازارهای جهانی وارتقای موفقیت کشور در صنعت خودرو در منطقه وجهان تاکید کرد.

رئیس جمهوری صنعت خودروسازی را دارای اهمیت فراوان در افزایش اشتغال دانست وبر بهبود کیفیت، ایمن سازی، افزایش حضور در بازارهای جهانی وارتقای موفقیت کشور در صنعت خودرو در منطقه وجهان تاکید کرد.
اعضای دولت عصر یکشنبه به ریاست دكترحسن روحانی رئیس جمهور تشکیل جلسه دادند و به بحث و تبادل نظر درباره مهمترین رویدادهای کشور پرداختند.
بر اساس این گزارش، در ابتدای جلسه وزارت صنعت معدن و تجارت گزارشی در خصوص و ضعیت صنعت خودرو به هیئت وزیران ارایه داد. در این گزارش، ارزش افزوده صنعت خودرو معادل 20درصد از ارزش افزوده صنعت کشور و اشتغال مستقیم نبروی کار آن برابر 12 درصد اشتغال بخش صنعت بیان شد. این گزارش همچنین از رشد 64 درصدی تولید خودرو در کشور در سال 93 نسبت به سال 92 خبر داد.
خروج صنعت خودرو از تحریم، ارتقای سطح استاندارد آلایندگی خودروها از یورو 4 در نیمه دوم سال جاری و کاهش زمان وصول مطالبات قطعه سازان از 12 ماه به 4 ماه از دیگر موارد مطرح شده در این گزارش است.
رئیس جمهوری با تشکر از وزارت صنعت معدن و تجارت، بخش خودروسازی و شرکت های قطعه ساز، صنعت خودروسازی را دارای اهمیت فراوان در افزایش اشتغال دانست و بر بهبود کیفیت، ایمن سازی، افزایش حضور در بازارهای جهانی و ارتقای موفقیت کشور در صنعت خودرو در منطقه و جهان تاکید کرد.
روحانی شرکت های دانش بنیان را به حضور فعال تر در این صنعت و اهتمام در بهبود کیفیت قطعه سازی توصیه و بر پیوند هرچه بیشتر علم و صنعت و همکاری موثر دانشگاهها و مراکز علمی و پژوهشی با این صنعت تاکید نمود.
وی کاهش هزینه های تولید از طریق افزایش تولید و توجه بیشتر به تنوع و زیبایی در تولید خودرو را به عنوان مزیت های رقابتی کسب و سهم بیشتر در بازار خودرو واجد اهمیت دانست و اظهار امیدواری کرد که با رشد کمی و کیفی این صنعت، رضایت بیشتر مردم حاصل شود.
موافقت با ایجاد شهرک صنعتی در شهرستان جاسک و تعیین فهرست کمیسیون های مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورها، از مصوبات دیگر هیئت وزیران بود.

 

نظرات
نام :
ایمیل:
متن نظر:
سوال امنیتی * = 1 + 5
ارسال
نمایش نظرات