\
سرویس :
زمان : ۱۳۹۳/۷/۵ - ۱۹:۲۳
شناسه خبر : 34
مردم پرونده کاهش قیمت را مختومه بدانند
باید قبول کرد قیمت خودرو که بالا رفت دیگر پایین نمی‌آید نمایندگان عضو کمیسیون صنایع مجلس ناامیدی‌شان از کاهش قیمت خودرو را اعلام کردند.

گروه خودرو؛ بازارخبر -عاقبت پیش‌بینی عامه مردم درست‌تر از اظهار نظر کارشناسان زبده از آب درآمد؛ قیمت خودرو گران‌ شد، گران‌تر شد و دست آخر کاهش نیافت.

همان‌طور که انتظار می‌رفت صبر و شکیبایی فایده‌ای در پی نداشت و خودروسازان با آن همه وعده و وعید، پای حرف خود نایستادند و ریالی از قیمت محصولاتشان کم نکردند.

تمام این‌ها در حالی است که افزایش چندین میلیون تومانی خودروهای تولید داخل بدون کوچک‌ترین تغییری در کیفیت آنها صورت می‌گیرد.

سید محمد بیاتیان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت تعیین قیمت خودرو اظهار داشت: بعید می‌دانم قیمت خودرو بیشتر از 3 تا 5 درصدی که در تابستان کاهش پیدا کرد، پایین‌تر بیاید.

بیاتیان گفت: اگر بتوانیم قدری توانایی شورای رقابت را به لحاظ قانونی از تعیین قیمت خودرو تعدیل کنیم، بسیاری از مشکلات و معضلات حل خواهد شد.

این نماینده مجلس در پاسخ به این سؤال که چرا نمایندگانی که برای شورای رقابت خط‌ونشان می‌کشیدند و ادعا می‌کردند قیمت خودرو را کاهش می‌دهند نتوانستند کاری از پیش ببرند، گفت: متأسفانه اجرا دست دولت است و از 120 نفر اعضای شورای رقابت، 8 نفر مستقیم با حکم رئیس‌جمهور انتخاب می‌شوند و تقریباً می‌توان گفت شورای رقابت یک شورای دولتی است.

بیاتیان با اشاره به اینکه دولت از افزایش قیمت خودرو سود می‌برد و خودش سهام‌دار است، گفت: استفساریه این طرح آماده شده است که به صحن تقدیم شود با این هدف که وظیفه شورای رقابت به معنی واقعی مشخص شود؛ یعنی مشخص شود که شورای رقابت قیمت‌گذاری می‌کند یا نه.

این نماینده مجلس در پایان تأکید کرد: در مجموع می‌توان اعلام کرد قیمت خودرو فعلاً پایین نمی‌آید.

محمدرضا فولادگر عضو کمیسیون صنایع و معادن شورای اسلامی درباره سرانجام بحث تعیین قیمت خودرو اظهار داشت: جلسات مشترک مجلس و شورای رقابت نتیجه‌ای برای کاهش قیمت خودرو در بر نداشت و نهایتاً یک گزارش آماده شده است که به صحن داده خواهد شد.

 رمضانعلی سبحانی‌فر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره سرانجام تعیین قیمت خودرو اظهار داشت: جلسات متعددی برای تعیین تکلیف قیمت خودرو برگزار شد که نهایتاً قرار شد تعدادی از نمایندگان کمیسیون صنایع با خودرویی‌ها و بررسی مجدد قیمت خودرو جلسه داشته باشند.

سبحانی فر ادامه داد: مقرر شده نسبت به تعدیل قیمت خودرو بر اساس هزینه و درآمدی که ایجاد می‌شود، اقدام بکنند.این نماینده مجلس در ادامه با قاطعیت اعلام کرد: عزمی برای کاهش قیمت خودرو نمی‌بینم.

 

نظرات
نام :
ایمیل:
متن نظر:
سوال امنیتی * = 4 + 7
ارسال
نمایش نظرات