\
سرویس :
زمان : ۱۳۹۳/۷/۶ - ۰۹:۰۸
شناسه خبر : 36
با نااميدي سهامداران از مذاكرات هسته اي صورت گرفت :
خروج سهامداران از صنعت خودرو
بورس اوراق بهادار تهران در سایه بی نتیجه ماندن مذاکرات هسته‌ای امروز به مدار نزولی خود برگشت و ریزش قیمت‌ها را از سر گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)، بازار سهام امروز بعد از یک هفته روند مثبت، دوباره به مدار نزولی برگشت و افت قیمت‌ها را از سر گرفت به طوری که دماسنج بازار سرمایه در معاملات امروز 85 واحد افت کرد و در کانال 71 هزار و 702 واحد قرار گرفت.

به این ترتیب بورس تهران که هفته گذشته به دلیل تغییر فضای مذاکرات هسته‌ای مثبت شده بود، با پایان بی نتیجه مذاکرات هسته‌ای، ناامید شد و به مسیر نزولی خود برگشت. به طوری که پا برجا بودن اختلافات دو طرف و حاصل نشدن نتیجه خاص چشم امید سهامداران تالار شیشه‌ای که به نیویورک دوخته شده بود را ناامید کرد و آنها را همچنان در وضعیت انتظار قرار داد.

این اتفاقات موجب شد تا در بازار امروز قیمت اکثر شرکتهای مطرح بازار افت کند به طوری که شرکتهای هلدینگ خلیج فارس، بانک پاسارگاد، ایران خودرو، بانک صادرات، توسعه صنایع بهشهر، غدیر، فولاد مبارکه، مپنا و ملی مس بیشترین تاثیر را در افت شاخص بورس گذاشتند.

بر این اساس صنعت بانکی، خودرویی، فلزات اساسی و سرمایه گذاری ها از صنایع تاثیر گذار در افت شاخص بورس بودند.علاوه بر این در بازار امروز حقیقی‌ها بیشتر فروشنده بودند به طوری که 214 هزار و 137 میلیون سهم خریداری کرده و 282 هزار و 128 میلیون سهم فروختند.

در بازار امروز خروج سهامداران از صنایع خودرویی و بانکی محسوس بود به طوری که در بازار امروز سهامداران بیشتر از گروه خودرو و ساخت قطعات خارج شدند؛بانکها و موسسات اعتباری و محصولات شیمیایی از دیگر صنایعی بودند که بیشترین خروج سهامدار را به خود اختصاص دادند.

در بازار امروز شرکتهای دارویی بیشترین تقاضای خرید را به خود اختصاص دادند به طوری که زامیاد، داروسازی امین، داروسازی کوثر و داروسازی زهراوی از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شده و صنایع کاغذ سازی کاوه، سیمان مازنداران و صنعتی آما از شرکتهای بودند که با تقاضای فروش مواجه شدند.

در مجموع در بازار منفی امروز 357 میلیون سهم به ارزش 95 میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه به 322 هزار میلیارد ریال رسید.

نظرات
نام :
ایمیل:
متن نظر:
سوال امنیتی * = 12 + 6
ارسال
نمایش نظرات