\
سرویس :
زمان : ۱۳۹۴/۱/۲۹ - ۱۱:۰۰
شناسه خبر : 514
آشنايي با سامانه ارتباطات هوشمند خودرويي + جدول
طراحی و پیاده‌سازی سامانه ارتباطات هوشمند خودرویی با هدف کلی دستیابی به یک فناوری نوین در حوزه ایمنی حمل و نقل ایجاد ارزش افزوده و رقابت پذیری در آینده صنایع خودروسازی کشورآغاز شد .

طراحی و پیاده‌سازی سامانه ارتباطات هوشمند خودرویی با هدف کلی دستیابی به یک فناوری نوین در حوزه ایمنی حمل و نقل ایجاد ارزش افزوده و رقابت پذیری در آینده صنایع خودروسازی کشورآغاز شد .
نتايج و اجراي  اين پروژه عبارت از : بومی سازی دانش فنی فناوری ارتباطات خودرویی ،اجرای پروژه در مقیاس پایلوت با اهدف: ارزیابی قابلیت‌های فناوری ،فراهم سازی شرایط خلق ارزش افزوده ،پیاده‌سازی چند كاربرد مهم و عمومی ،فرهنگ سازی فناوری و آشناسازی عموم ذینفعان با قابلیت های آن ، تدوین نقشه راه برای توسعه و بکارگیری فناوری در کشور، ارائه طرح اولیه کسب و کار فناوری است .
پياده سازي سامانه ارتباطات هوشمند به منظور ، ارتقاء سطح ايمني تردد خودروها، روان سازی وبهبود مديريت ترافيك ، حفظ محيط زيست ، ارائه خدمات ارزش افزوده به خودروهاي در حال حركت همگام با تلاشهای جهانی برای پاسخ به یک ضرورت وافزایش ایمنی رانندگی و کاهش تصادفاتخودرویی صورت مي گيرد .
كاربردهاي مورد نظر در اجراي آزمایشی پروژه عبارت از :‌پرداخت الكترونیكی عوارض تردد خودروها،اولویت دهی عبور برای خودروهای اورژانسی در تقاطع های مفروض ،ردیابی خودروهای عبوری وجمع آوری داده‌های ترافیكی ،هشداردهي ورود خودرو از مسير فرعي به جاده اصلي ،اعلام وضعیت،ترافیكی جاده در نقاط خارج از دید راننده ،اعلام وضعیت جاده به لحاظ محدوردیت های ترافیکی وپدیدهای هواشناسی ، اعلام توقف ناگهاني خودرو ،هشداردهي عبور خودروي اورژانسي بهخودروهاي واقع در مسير، اعلام رخداد تصادف است .
با استفاده از اين سامانه سالانه 6 هزارميليارد تومان از هزينه هاي تصادفات جاده اي كشوركاسته مي شود اين درحالي است كه سالانه 22 هزارميليارد تومان هزينه ناشي از تصادفات جاده اي براقتصاد كشور تحميل مي شود . همچنين سه درصد آلودگي هوا بهبود خواهد يافت .برخی از الزامات قانونی موجود در رابطه به فناوری ارتباطات خودرویی درسند علمي كشور عبارت از :‌ایران 1404: توانا در توليد، توسعه علم، فناوري و نوآوري و بکارگيري دستاوردهاي آن ،توجه به توسعه علوم و فناوري هاي نوين و نافع، متناسب با اولويتها و نيازها و مزيتهاي نسبي کشور ....،توجه بهکمیت و تعداد فناوريهاي پيشرفته کشور با رتبه جهاني بالا ( 20 و بالاتر)،توجه به فناوری های با اولویت
بالا در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات و ایمنی حمل و نقل  است .براي اطلاع بيشت از جزئيات سامانه ارتباطات هوشمند به فايل پيوست همين مطلب مراجعه نماييد .

نظرات
نام :
ایمیل:
متن نظر:
سوال امنیتی * = 8 + 6
ارسال
نمایش نظرات