\
سرویس :
زمان : ۱۳۹۴/۲/۱۴ - ۰۹:۰۱
شناسه خبر : 588
رئیس سازمان توسعه تجارت خبر داد
برنامه تولید سالانه ۳ میلیون خودرو در کشور تا ۶ سال آینده
رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: در حال حاضر سالانه یک میلیون و صد هزار دستگاه خودرو تولید می‌شود اما برنامه ایران تا شش سال آینده تولید سالانه سه میلیون دستگاه است .

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: در حال حاضر سالانه یک میلیون و صد هزار دستگاه خودرو تولید می‌شود اما برنامه ایران تا شش سال آینده تولید سالانه سه میلیون دستگاه است .
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، ولی‌ا... افخمی راد در دیدار با هیأت تجاری سوئیسی با اعلام آمادگی ایران برای مشارکت با این کشور در صنعت خودروسازی افزود: اگر برند مطرحی در صنعت خودروسازی در ایران اقدام به تولید خودروهای با کیفیت کند، ما زمینه‌های همکاری را به وجود می‌آوریم.

رئیس سازمان توسعه تجارت اظهار داشت:در حال حاضر سالانه یک میلیون و صد هزار دستگاه خودرو تولید می‌شود اما برنامه ایران تا شش سال آینده تولید سالانه سه میلیون دستگاه است .

امکان همکاری با سوئیس در تولید خودرو
وی خاطر نشان کرد: شرایط مناسبی برای ورود سرمایه‌گذاران خارجی در زمینه تولید خودرو و قطعات آن در داخل کشور مهیا شده است؛ اگر برند خودروسازی مطرحی در ایران اقدام به تولید خودروهایی با ظرفیت بیش از 2500 سی‌سی کند، زمینه‌های همکاری وجود دارد.

رئیس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه محدودیتی برای سرمایه‌گذاری در ایران وجود ندارد، تصریح کرد: قوانین سرمایه‌گذاری در ایران به گونه‌ای است که محدودیتی برای سرمایه‌گذاری ایجاد نکنیم. ممکن است برخی از سرمایه‌گذاران خارجی از فضای حاکم بر ایران شناختی نداشته باشند، اما فضای ایران بسیار خوب و مردمانش مهمان‌دوست هستند.

وی با اشاره به اینکه همکاری در زمینه‌های نفت، گاز، پتروشیمی و رشته‌های مرتبط با فناوری‌های نوین، زمینه‌های مورد علاقه ایران برای سرمایه‌گذاری هستند، تصریح کرد: ایران شرایط بسیار مطلوبی برای سرمایه‌گذاری و تأمین نیاز کشورهای همسایه و آسیای میانی دارد. اطراف ایران بازار بزرگ مصرفی وجود دارد که نیازمند انواع کالاهاست.

رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به حجم صادرات ایران در سال 2014 یادآور شد: سال گذشته پنجاه میلیارد دلار کالا صادر کردیم که شاید کمتر از ده درصد توان داخل کشور بود.
وی گفت: میزان صادرات ایران پاسخگوی نیاز کشورهای همجوار و شرکای تجاری ما نیست، اما با افزایش ظرفیت تولید در داخل کشور می‌توانیم سطح صادرات را افزایش دهیم.

افخمی راد با ابراز تمایل برای سرمایه‌گذاری در رشته‌های مختلف صنعتی در ایران اضافه کرد:  برخی کشورهای همجوار زیرساخت‌هایشان به خاطر شرایط سیاسی حاکم بر آنها، آسیب جدی دیده است و تمایل دارند برای تأمین نیازهایشان با ایران کار کنند.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم ضوابط و مقررات مربوط به صادرات و واردات ثبات داشته باشد، تأکید کرد: در زمینه مقررات و تنظیم روابط شرایطی حاکم شده تا تغییرات حداقلی در تعرفه واردات داشته باشیم و به تدریج آن را به کمترین سطح ممکن برسانیم. در بحث واردات هیچ محدودیت غیرتعرفه‌ای وجود ندارد؛ تنها محدودیت ما ورود خودروهای بالای 2500 سی‌سی است.

نظرات
نام :
ایمیل:
متن نظر:
سوال امنیتی * = 11 + 3
ارسال
نمایش نظرات