\
سرویس :
زمان : ۱۳۹۳/۷/۲۷ - ۱۱:۰۸
شناسه خبر : 61
رییس سازمان ملی استاندارد ایران خبر داد
راه‌اندازی آزمون جاده‌ای برای خودروهای تولید داخل
رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: راه اندازی آزمون جاده‌ای برای خودروهای تولید داخل کشور از برنامه‌های اولویت دار این سازمان در سال جاری است.

به گزارش «پرشین خودرو»، نیره پیروز بخت در مراسم گرامیداشت روز جهانی استاندارد در بندرعباس اظهار کرد: در آزمون جاده‌ای، خودروها در شرایط مختلف آب و هوایی از جمله رطوبت، باران، گل و لای و شرایط جاده‌ای سنگی مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه درحال حاضر آزمون جاده ای در ایران اجرا نمی‌شود و فقط خودروهای تولید داخل پس از قبولی در شاخصهای 52 گانه استاندارد، تأیید می شوند ادامه داد: در این طرح خودروها پس از قبولی در آزمون جاده‌ای تأیید می شوند و به دست مصرف کننده می رسند.

وی با اشاره به اینکه در بیشتر کشورهای دنیا آزمون جاده‌ای اجرا می شود، اما در ایران که تولید کننده خودرو است طرح هنوز اجرایی نشده است، افزود:هم اکنون اجزای خودرو به صورت جداگانه از جمله لنت ، برف پاکن ، موتور و شیشه مورد آزمایش قرار می گیرد.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران اظهار کرد: اکنون همه خودروهایی که دارای پلاک هستند از نظر این سازمان دارای استانداردهای لازم هستند.

پیروزبخت تصریح کرد: تحول در نظام استانداردسازی و پیاده کردن نظام استاندارد یکپارچه در کشور و از دیگر برنامه‌های این سازمان در سال 1393 است و پکپارچه سازی نظام استاندارد و از بین بردن موازی کاری تأثیر بسیار مهمی در توسعه تجارت و درآمد کشور دارد.

 

نظرات
نام :
ایمیل:
متن نظر:
سوال امنیتی * = 7 + 4
ارسال
نمایش نظرات