\
سرویس :
زمان : ۱۳۹۴/۲/۲۸ - ۱۶:۴۴
شناسه خبر : 623
مدیرعامل شرکت کانماتسو ایران
خطوط توليد خودرو سازان ايراني بايد به روز شود
رئيس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی عنوان کرد: دولت و مجلس ارائه مشوق‌های جدید برای جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی را به کشور در دستور کار دارند.

رئيس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی عنوان کرد: دولت و مجلس ارائه مشوق‌های جدید برای جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی را به کشور در دستور کار دارند.
به گزارش اقتصادنیوز، محمدرضا رضوی بر سرمایه‌گذاری مستقیم خودروسازان خارجی به ویژه شرکت‌های ژاپنی در ایران تاکید کرد و گفت: دولت و مجلس ارائه مشوق‌های جدید برای جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی به کشور را در دستور کار دارند.
وی در دیدار با سفیر ژاپن و نمایندگان شرکت‌های بازرگانی مرتبط با سوزوکی و نیسان در ایران، با اشاره به تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت بر افزایش همکاری با خودروسازان ژاپنی افزود: خودروسازان ایرانی علاقه مندند با طراحی‌های جدید خودروسازان ژاپنی آشنا شوند و با بهره گیری از تجربیات آنان، زمینه پیشرفت و نفوذ مشترک در بازارهای خارجی را فراهم کنند.
رضوی بر گسترش فعالیت، تجارت و تولید خودروسازان ژاپنی در ایران تاکید کرده و گفت: امیدواریم همکاری‌های ایران و ژاپن در این صنعت افزایش پیدا کند.
رئیس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی با بیان اینکه دولت ایران مشوق‌هایی را برای خودروسازان خارجی پیشنهاد کرده است، تصریح کرد: امروزه شرکت‌های خودروسازی دنیا به ویژه شرکت‌های اروپایی در تلاش هستند تا به ایران برگردند و در کشورمان سرمایه گذاری کنند.
رضوی با اشاره به اینکه فرصت‌های زیادی در بازار خودروی ایران برای فعالیت شرکت‌های خودروسازی ژاپنی وجود دارد گفت: به ایران تنها به عنوان یک بازار مصرفی نگاه نکنید. مواد اولیه و واسطه‌ای و توانمندی‌های تولیدی قابل توجهی در کشور وجود دارد که می‌تواند زمینه‌های مناسبی را برای تولید و عرضه انواع خودرو در بازارهای منطقه‌ای فراهم آورد.
رئیس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی به ویژه خواستار همکاری خودروسازان ژاپنی در زمینه تولید کامیون و خودروهای نیمه سنگین شد و گفت: با توجه به شرایط جغرافیایی منطقه، همکاری در این حوزه قطعا به نفع طرفین خواهد بود. در این زمینه، مناسب است که شرکت ایسوزو همکاری‌اش را با گروه بهمن عمق بخشیده و دست به سرمایه گذاری مشترک بزند. این چنین همکاری استراتژیک با سایر خودروسازان ژاپنی تولید و صادرات خودروهای سنگین و نیمه سنگین را می‌توان امکان‌سنجی کرد.
کوجی هانیدا، سفیر ژاپن در ایران در این جلسه ضمن تشکر از دعوت موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی اظهار امیدواری کرد که همکاری‌های ایران و ژاپن در زمینه صنعت خودروسازی افزایش یابد.
وی همچنین در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی بویژه در حوزه سیاستگذاری صنعتی و تجاری اظهار داشت که بزودی امکاناتی در این رابطه فراهم خواهد شد. آکیرا کوبایاشی مدیر عامل شرکت کانماتسو ایران (شرکت بازرگانی مرتبط با سوزوکی) در این دیدار گفت: ما به ایران خودرو قطعاتی عرضه می‌کردیم ولی به علت وجود تحریم‌ها این ارتباط کاهش پیدا کرد. در شرایط جدید ما به دنبال ارایه الگوهای متفاوتی از همکاری با ایران خودرو هستیم.
وی گفت: خطوط تولید شرکت‌های خودروسازی ایرانی باید به روز شوند تا بهره وری آن‌ها افزایش یابد. با آموزش مدیران شرکت‌های خودروساز ایرانی می‌توانیم به صنعت خودروسازی ایران کمک کنیم. کوبایاشی با اشاره به تجربه حضور شرکت سوزوکی در ایران افزود: با توجه به شناخت سوزوکی از بازار ایران امکان سرمایه‌گذاری از نظر ما در این بازار وجود دارد ولی این موضوع نیازمند اقدامات متفاوتی است.
وی ادامه داد: اول اینکه دولت ایران باید مشوق‌هایی بر سرمایه گذاران خارجی در صنعت خودرو ارایه کند تا در مقایسه با سایر کشور‌ها، ‌انگیزه لازم برای حضور در ایران ایجاد شود. هم اکنون استراتژی سوزوکی تولید دو میلیون خودرو در هند در قالب سرمایه گذاری مشترک با شرکت ماروتی است.
مدیر عامل شرکت کانماتسو ایران پفت: قرار است که نیاز آفریقا، ‌خاورمیانه و بازارهای آسیای غربی از آنجا تامین شود. اینکه همکاری میان سوزوکی – ماروتی و خودروسازان ایرانی چگونه باید باشد، نیاز به بررسی و مذاکره دارد. نکته دوم هم این است که خودروسازان ایرانی باید برقراری ارتباطات مستمر با سوزوکی و دیگر خودروسازان ژاپنی را از طریق اقدامات گسترده‌تر در دستور کار قرار دهند تا بتوانند زمینه‌های مذاکره را بررسی و آماده کنند.

 

نظرات
نام :
ایمیل:
متن نظر:
سوال امنیتی * = 3 + 7
ارسال
نمایش نظرات