\
سرویس :
زمان : ۱۳۹۴/۶/۱۰ - ۱۵:۲۳
شناسه خبر : 804
مشکل تولید با اتهام‌زنی حل نمی‌شود
خودرو، یکی از تولیدات داخلی ایران می باشد که سالهاست حواشی متعددی داشته و ذهن همه را درگیر خود کرده

خودرو، یکی از تولیدات داخلی ایران می باشد که سالهاست حواشی متعددی داشته و ذهن همه را درگیر خود کرده
روز گذشته وزیر صنعت، معدن و تجارت طی اظهارنظر جالب و تعجب برانگیزی درباره موضوع جدیدی که چندی است در سطح شبکه های اجتماعی تحت عنوان « نخریدن خودروی ایرانی» به راه افتاده گفت، کسانی که بحث نخریدن خودروی ایرانی را دنبال می کنند خائن و ضد انقلاب میباشند!! این اظهارات نعمت زاده واکنش های فراوانی را از جانب صاحب نظران و مردم بدنبال داشته است.
آقای وزیر، هر چند که من یکی از طرفداران پر و پا قرص تولیدات داخلی میباشم و در راه رشد و توسعه صنایع ایرانی از هیچ قدم و کمکی دریغ نمی کنم اما این علاقه و حمایت ما از تولید داخلی نباید دلیلی بر این باشد که چشم و گوش خود را در برابر واقعیت ها ببندیم و اگر ایرادی هم بر تولیدات مان، علی الخصوص بر کیفیت آنها وارد میباشد آنها را بطور مصلحتی نبینیم و نشنویم.
خودرو، یکی از تولیدات داخلی ایران میباشد که سالهاست حواشی متعددی داشته و ذهن همه را درگیر خود کرده و غالب مردم عزیزمان از کیفیت و خدمات پس از فروش شرکتهای خودروساز ایرانی رضایت ندارند و این گفته مردم بنابه تأیید غالب مسئولین و نمایندگان ملت کاملاً درست میباشد و ما باید تمام هم و غم خود را بر این بگماریم تا روز به روز سطح کیفیت و خدمات بعد از فروش خودروهای داخلی بالاتر رود. تا اینجای کار، قطعاً همه با بنده موافق هستند و فکر نمی کنم که کسی بر عرایضم ایرادی داشته باشد. بالاترین توقع ملت ایران نیز از جنابعالی بعنوان مقام عالی وازرت صنعت، معدن و تجارت میباشد تا پرچم ارتقاء کیفیت و خدمات بعد از فروش خودروهای داخلی را شخصاً برافراشته سازید.
چندی است شنیده ام که در سطح شبکه های اجتماعی موجی تحت عنوان « نخریدن خودروی صفر ایرانی» به راه افتاده است!! حال اینکه درخواست خرید یا نخریدن خودرو آنهم به این شکل فی النفسه کار بد و یا جرم میباشد موضوع بحث ما نیست اما اینکه هرکس مختار است که خودرو بخرد و یا نخرد و این قطعاً جرم نیست. لکن روز گذشته جنابعالی به این موضوع و بحث درخواست از مردم جهت نخریدن خودروی بی کیفیت واکنش نشان دادید و در اظهارتی کاملاً احساسی فرمودید: کسانی که بحث نخریدن خودرو را دنبال میکنند بنوعی خائن و ضدانقلاب هستند!! واقعاً از شما بعید است که 37 سال پس از انقلاب اسلامی، جمعی از مردم را بواسطه منافع عده ای خودروساز، خائن و ضدانقلاب قلمداد می کنید!! آقای نعمت زاده، لطفاً کلاه خودتان را قاضی کنید و ببینید این اظهارات وزیر و پدر صنعت کشور ایران میباشد؟ آیا مشتری مداری این به شکل است که شما آموزش میدهید؟ یعنی هرچه که شما تولید میکنید همه باید بخرند و اگر نخرند قطعاً خائن و ضدانقلابند!! وقتیکه شما چنین برخوردی با مردم عزیز و شریف مان دارید پس از سایر مدیران ارشد و میانی وزارتخانه و مسئولین کارخانه های تولیدی، علی الخصوص خودروسازان چه انتظاری باید داشت؟ آیا فکر نمیکنید که خائن و ضد انقلاب کسانی هستند که خودروهای بی کیفیت گران را به مردم تحمیل میکنند؟

آقای نعمت زاده عزیز، یادمان نرود که این مناصب و وزارتخانه ها بواسطه همین مردم به ما تفویض شده است. چرا تا دیروز که به رأی همین مردم احتیاج داشتیم ملت ایران ناز و گوگول مگولی بودند اما الان به یکباره خائن شدند!! واقعاً این صندلی پست و مقام چرا چنین خاصیتی دارد زیرا تا زمانیکه روی آن ننشسته ایم همه را خوب می بینیم اما وقتیکه روی آن می نشینیم بیکباره نگاهی ارباب معابانه به ولی نعمتان خود پیدا میکنیم!! در کل باید عرض کنم که با اینگونه اظهارنظرها نه تنها هیچ کاری درست نمی شود بلکه هم مردم را ناراضی میکنید و هم بنوعی آبروی دولت را به خطر می اندازید. پس لطفاً عینک خود را عوض کنید و منبعد مردم و قضایای رخ داده را به شکل دیگری بنگرید.

وی به دوران پسا تحریم اشاره کرد و گفت: بمرور زمان درهای کشور به روی سرمایه گذاریهای خارجی باز خواهد شد و این واقعیتی اجتناب ناپذیر است و قطعاً خودروسازان خارجی هم از این قاعده مستثنی نیستند و بمرور زمان وارد بازار بزرگ ایران خواهند شد. حال اگر با تولیدات باکیفیت خود، خدمات بعد از فروش قابل قبول و شرایط فروش خوب و بی نظیر وارد بازار کشورمان شوند آنموقع خودروسازان داخلی یارای رقابت با این شرکتهای خارجی را خواهند داشت؟ و اگر مردم بدلیل کیفیت بالا، بسمت خودروهای خارجی بروند باز هم شما وارد میدان خواهید شد و کسانیکه خودروی داخلی نمی خرند را خائن خطاب خواهید کرد؟ آقای نعمت زاده عزیز، این توصیه را از این برادر کوچک خود داشته باشید و رویه برخورد با مردم را عوض کنید و سعی نمائید تا روش بازاریابی ها تغیر کند. در ضمن برای رفع این ابهامی که طی این یکی دو روز گذشته با صحبتهای جنابعالی در سطح جامعه بوجود آمده، از جناب آقای علوی وزیر محترم اطلاعات الگو بگیرید و مرد و مردانه بابت این ادبیات از مردم عزیزمان پوزش بخواهید. مطمئن باشید که با عذرخواهی از مردم نه تنها شخصیت خودتان محبوب تر خواهد شد بلکه احترام دولت تدبیر و امید چند برابر بهتر و از همه مهمتر اینکه شاید مردم با خودروی تولید داخل هم آشتی کنند و رفته رفته خرید آنرا نیز آغاز نمایند. ما باید الگوی خوبی برای مردم باشیم. پس همه منتظر حرکت بعدی شما میباشند. 
از آنجا که ما شما را فرد حکیمی در صنعت می‌دانیم و سابقه طولانی در این زمینه دارید، انتظار داریم مشکلاتی که امروز مطرح شد که دغدغه عموم مردم، مسئولین و نمایندگان ملت نیز هست، با قدرت و جدیت رفع شود و گزارشها و مصاحبه های بعدی شما شامل این خبر خوش باشد که این مشکلات مرتفع شده است و در بازار کسب و کار در حوزه تولید، صنعت، معدن و حتی تجارت شاهد رونق باشیم. همچنین تأکیدی که در سیاستهای اقتصاد مقاومتی درباره واردات بی‌رویه شده است باید مورد توجه حضرتعالی و وزارتخانه تحت مدیریتتان قرار گیرد. برای شما آرزوی توفیق می‌کنیم و امیدواریم خداوند به شما کمک کند ودولت نیز کمال همکاری را داشته باشد که بخش صنعت هرچه زودتر در عمل از رکود خارج شود.
* محمدرضا سبزعلیپور - رئیس مرکز تجارت جهانی ایران

 

نظرات
نام :
ایمیل:
متن نظر:
سوال امنیتی * = 4 + 8
ارسال
نمایش نظرات