\
سرویس :
زمان : ۱۳۹۵/۲/۱۹ - ۱۲:۵۳
شناسه خبر : 929
توصيه هاي انجمن خودرو سازان به دكترعارف
درخبرها آمده بودکه دکتر عارف ، منتخب مردم تهران درصدد تهیه ميثاق نامه اي براي اعضا فراكسيون امید است تا اخلاقاً آنها را موظف و متعهد به رعايت مفاد آن نماید مشاور انجمن خودروسازان طی نامه ای به ریاست فراکسیون امید پیشنهادكردتا موادی را به این ميثاق نامه اضافه نمایند.متن این نامه در ادامه از نظر می گذرد:

  درخبرها آمده بودکه دکتر عارف ، منتخب مردم تهران درصدد تهیه ميثاق نامه اي براي اعضا فراكسيون امید است تا  اخلاقاً آنها را موظف و متعهد به رعايت مفاد آن نماید مشاور انجمن خودروسازان طی نامه ای به ریاست فراکسیون امید پیشنهادكردتا موادی را به این ميثاق نامه اضافه نمایند.متن این نامه در ادامه از نظر می گذرد:
جناب آقاي  دكتر عارف
رياست محترم فراكسيون اميد
با سلام و عرض تحيات به مناسبت  نتايج درخشان انتخابات اسفند ماه
به منظور صيانت و حفظ حرمت منشور اصلاح طلبان مي بايستي با اقدامات پيشگيرانه از تكرار  اتفاقات سوء احتمالي  كه درگذشته به كرات  اتفاق  افتاده است ، جلوگيري نمود:
1-  بر اساس  تجربيات چندين سال گذشته ، برخي  نمايندگان منتخب به منظور ايجاد اشتغال در منطقه انتخابيه خود، درخواست ايجاد واحد هاي  خودروسازي/ قطعه سازي در منطقه خود را دارند كه امري طبيعي است ولي تصديق مي فرماييد كه امكان برآوردن چنين درخواستهاي گسترده اي در سراسر كشور ، و آنهم هر 4 سال يكبار ، پس از انتخابات هر دوره مجلس، بدون داشتن توجيه فني - اقتصادي امري غير ممكن است.
2-  اما متاسفانه معدود مواردي كه غير طبيعي و خلاف بيّن و اشكار مي باشد نيز وجود دارند. شنيدم  در گذشته نماينده اي براي شخص همراه خود  درخواست وام  بدون بهره و بدون وثيقه 10ميليارد توماني كرده تا او برود زمين بخرد، سوله بزند، مجوز بگيرد، ماشين آلات بخرد، مهندس و كارگر استخدام كند، وام بانكي بگيرد و قطعه اي را توليد و تحويل خودروساز دهد تا ظرف 10 سال بدهي اش پاس شود!! متاسفانه مخالفت با درخواست ايشان به مقابله و حتي تهديد به استيضاح  وزير منجر شد كه خوشبختانه با تمهيداتي عملي نشد. درخواستي بعيد و غريب كه اتفاق افتاده است و احتمال اتفاق مشابه آن وجود دارد.
3-   درخواست استخدام تعدادي از افراد فاميل، وابستگان و افراد ذيمدخل در جريان انتخابات نيز از بلايا و آفتهايي  بوده است كه در سنوات گذشته به كرات اتفاق افتاده است و در هفته  گذشته نيز دو مورد مطرح شده كه نشان از تداوم آن در آينده خواهد داشت. در گذشته ، در چند مورد حتي نماينده متقاضي، محل كار و منصب شخص مورد نظر خود را نيز تعيين مي كرده است.
  در يك مراسم رسمي ، مدير عامل اسبق يكي از شركتهاي بزرگ كشور گله مي كرد كه چگونه ميتوان دم از رعايت شايسته سالاري زد در حاليكه طي ساليان گذشته زونكني با هفت هزار درخواست استخدامي  مكتوب به وجود آمده است. ايشان از تعداد اجابت درخواست ها سخني به ميان نياوردند ولي نفس اين كار  نشانه اي از قوت و قدرت ارزش هاي اخلاقي و فرهنگي شايسته سالاري ندارد.
4-    در خبرها آمده بود كه در صدد تهيه ميثاق نامه اي براي اعضا  فراكسيون خودهستيد تا به امضا تك تك اعضا برسانيد و اخلاقاً ايشان را موظف و متعهد به رعايت مفاد آن كنيد
پيشنهاد مي كنم ماده اي به ميثاق نامه اضافه شود و هر گونه پارتي بازي  و..... در راستاي منافع شخصي، فاميلي و... را ممنوع و غدغن فرماييد. به ياد مي آورم پنجاه سال پيش  وقتي در شركت آي-بي- ام ايران استخدام شدم در بدو ورود كتابچه رعايت اخلاق حرفه اي شركت را خواندم  و با امضا خود متعهد به اجراي آن شد
                                                                  با آرزوي  تداوم توفيق الهي
                                                                      داود ميرخاني رشتي
تكمله-  قصد داشتم اين درخواست را براي رييس فراكسيون اصولگرايان  نيز بفرستم ولي چون تا كنون كسي  رسماً اين سمت را بر عهده  نگرفته است ناچاراً فقط به جنابعالي روي آورده ام.

 

نظرات
نام :
ایمیل:
متن نظر:
سوال امنیتی * = 11 + 5
ارسال
نمایش نظرات